Jak vybrat krb

Krbová kamna

Máte rádi spíše pravé, živé plameny ohně, vůni vysušeného dřeva, hlasitě praskající oheň a ověřenou klasiku, která zaručeně vyhřeje vaší domácnost? Krbová kamna vyrobena z kvalitní litiny jsou pro vás to pravé. Krbová kamna se vyznačující vysoce efektivní a úspornou formou vytápění. Nejčastěji narazíte na krbová kamna litinová či ocelová. V praxi se ale zejména zaměřujeme na rozdílnost mezi kamny dle předmětu topení. Tedy krbová kamna na dřevo, na pelety a krbová kamna na tuhá paliva. Možná se ptáte, kde je rozdílnost či jaké kamna se do vaší domácnosti nejvíce hodí. Zde vám přinášíme menší popis.

Krbová kamna na dřevo

Hlavním důvodem, proč mnoho lidí volí krbová kamna na dřevo je velmi prostý - klasické topení dřevem je totiž stále nejlevnější možnost vytápění. Díky novým technologiím a materiálu, které jsou pro výrobu nových krbových kamen na dřevo používány, si můžete být jisti, že vaše topení je šetrné k životnímu prostředí. Většina těchto krbových kamen disponuje velkými čelními dvířky, a to zejména kvůli maximálnímu požitku z ohně. Některé typy těchto krbových kamen mají možnost i bočního přikládání. Samozřejmou výhodou krbových kamen na dřevo je nízká prostorová náročnost a také skvěle tematické oživení vašeho interiéru. A instalace? Nic složitého! Stačí mít přístup ke komínu a žáruvzdornou nehořlavou podložku!

Jak vybrat krb – krbová kamna na dřevo

Krbová kamna na pelety

Co jsou to pelety?

Nejdříve je důležité objasnit si, co to vlastně jsou pelety. Pelety se vyrábějí jako vedlejší produkt při zpracování dřeva, a to lisováním dřevěných pilin. V praxi se používají jako ekologické palivo a vyznačují se extrémní hustotou.

Největší výhodou krbových kamen na pelety je pohodlný a automatizovaný provoz. Každá krbová kamna na pelety jsou vybavena zásobníkem pelet, který stačí pouze naplnit a kamna už si pelety zpracovávají sama. Z hlediska ekonomického, ekologického a také z hlediska minimalizace nároků na obsluhu patří krbová kamna na pelety mezi špičku. Nejčastěji se vyrábějí z kamene a sklokeramiky, a to v různých tvarech, stylech a velikostech.

Jak vybrat krb – krbová kamna na pelety