Jak vybrat krb

Krbové vložky

Krbové vložky neboli krby s výměníkem se dají jednoduše rozdělit na dvě skupiny krbů s vložkami – teplovzdušné a teplovodní krby s výměníkem. Teplovzdušné krbové vložky se nejčastěji používají jako vhodný doplněk pro rodinné domy či byty, které mají problém s pomalejším vytápěním. Tyto teplovzdušné vložky jsou v tomto případě použity pro podlahové vytápění nebo akumulační vytápění. Teplovodní krbové vložky se nejčastěji používá pro přímé napojení na radiátory.

Teplovodní krbové vložky

Teplovodní krbové vložky je vhodné začlenit do systému ústředního topení společně s hlavním kotlem, možné je i jeho použití pro ohřev vody. Tyto teplovodní krbové vložky jsou spotřebiče na pevná paliva, tedy na dřevo. Velikou výhodou teplovodních krbových vložek je vysoká účinnost a velmi nízká spotřeba paliva. Další a hlavní výhodou, kromě klasického napojení na radiátory, je zařazení účinného sálání tepla, které je pro člověka velmi příjemné. Další výhodou teplovodních krbových vložek je snazší rozvod potrubí až do nejzazších míst obytné plochy, tudíž výhřevnost je díky této technologii opravdu maximální. Nízká spotřeba paliva, vysoká výhřevnost a maximální bezpečnost, to jsou hlavní výhody teplovodních krbových vložek.

Jak vybrat krb – teplovodní krbové vložky

Teplovzdušné krbové vložky

Teplovzdušné krbové vložky jsou součástí většiny instalovaných krbů v dnešní době a těší se stále větší oblibě u spokojených zákazníků a uživatelů těchto krbových vložek v mnoha moderních krbech. To vše zejména kvůli nenáročné údržbě, snadnému provozu a vysoké účinnosti. Jednou z nejznámějších výhod je také rychlost náběhu teplovzdušných krbových vložek do provozního stavu. Teplovzdušné krbové vložky se nejčastěji používají pro podlahové vytápění, které je pro člověka nejen velmi příjemné, ale také pohodlné a zdravé. CO se týče samotného krbu, ve většině případů se jedná o plně prosklená dvířka, které dodávají domácnosti skvělou atmosféru a příjemné sálání tepla z plápolajících plamenů.

Jak vybrat krb – Teplovzdušné krbové vložky