Jak vybrat krb

Jak vybrat KrbKrby dle stylu

Mnoho zákazníků vybírá krby dle stylu či umístění tak, aby co nejlépe v rámci designu a prostoru, zapadly do jejich bytu, domu, chaty či chalupy. Pokud zákazník vybírá krb dle stylu, měl by se většinou rozhodnout, zda pro něj bude vhodný krb moderní, designový, stylový, rustikální nebo tzv. bio krb. Jestliže chceme, aby krb zapadl do domácnosti a vylepšil image dané místnosti, avšak nijak zvlášť extravagantně vybíráme z moderních krbů. Tyto krby jsou vyráběny z profilované oceli a pohledového betonu. Dnes existuje ohromný výběr těchto krbů, někteří výrobci vám dokonce poskytují službu „krb na míru“. V nabídkách tak můžete nalézt krby různých velikostí a výkonů, od krbů klasických křivek až po tvary futuristické.

Jak vybrat krb – Moderní krby

Výše však zmiňujeme také krby designové. Ano, tyto krby se nazývají designové proto, protože jejich tvary a styl jsou nezaměnitelné, až velmi nezvyklé. Takovýto krb okamžitě upoutá pozornost každé návštěvy vašeho domova a vám dodá pocit výjimečnosti. Tyto designové krby jsou většinou vyráběny na mírů vašeho stropu a součástí těchto krbů je skleněná deska nadstandardních vlastností.

Jak vybrat krb – Designové krby

Pokud se podíváme pod pokličku krbů stylových, zjistíme, že pod tímto pojmem naleznete zejména krby klasických tvarů, které se hodí kupříkladu do starších budov či do nových domů vyznávající historický vzhled. Tyto klasické krby jsou nejčastěji vyráběny z materiálů jako přírodní vápenec, mramor, granit či kámen. Samozřejmostí u těchto klasických krbů je dokonalost v kamenickém řemesle. Podobné vlastnosti sdílí i krby rustikální, do jejich výroby vnějšího vzhledu zapadá rovněž dřevo a menší cihličky, tudíž takovýto krb se většinou hodí do chat a chalup.

Jak vybrat krb – Bio krby

Velmi populárními se však v poslední době stávají tzv. Bio krby. Tyto bio krby jsou řešení v případě, že nemáte doma komín. Ano, bio krby nepotřebují ke své činnosti komín. Bio krby nemají takovou výhřevnost jako ostatní krby, nicméně jsou příjemným doplňkem každého bytu či domu. Bio krby se většinou využívají jako doplňkový zdroj tepla. Jejich největší přednosti spočívají v pohodlnosti, designu a funkčnosti. Jejich spotřeba je velmi nízká, na jednu „nádrž“ dokáží hořet klidně i 7 hodin a dají se ovládat termostatem či dálkovým ovládáním, tudíž klidně i z pohodlí vašeho gauče.

Jak vybrat krb – Stylové krby

Krby dle umístění

Pokud uvažujete o koupi krbu a rozhodujete si dle umístění, máme pro vás také pár typů, poznatků a rad. Základní rozdělení je následující:

  1. Čelní krby
  2. Krby do rohu
  3. EPI krby do prostoru
  4. Krby na vnější roh
  5. Fasádní krby
  6. Rohové krby
  7. Centrální krby
  8. Otevřené krby

Čelní krby představují klasické postavení krbu u stěny a jsou stále nejobvyklejším řešením na trhu. Krby do rohu naopak představují nejúspornější řešení, co se prostoru týče. Naproti tomu krby na vnější roh jsou posazeny okolo vnějšího rohu, tedy zabírají více místa. EPI krby do prostoru jsou často používány pro velké místnosti, propojení dvou místností či stylové oddělení těchto dvou či jedné místnosti. Fasádní krby, jak už z názvu těchto krbů vypovídá, jsou krby zasazené do fasády, tedy zdi domu. Centrální krby jsou nejčastěji krby designovými a jsou středobodem vaší místnosti. Na závěr samozřejmě krby otevřené neboli krby tradiční, jehož kouzlo je nezaměnitelné zejména díky vůni otevřeného ohně a čerstvé spáleného dřeva.